Brazylijskie jiu-jitsu

Brazylijskie jiu-jitsu wywodzi się z judo i zapasów. Ten styl walki spopularyzowała rodzina Gracie, której kolejne pokolenia odnosiły wielkie sukcesy, m.in. w zawodach MMA i kickboxingu. BJJ uchodzi za jedną z najskuteczniejszych sztuk walki i znajduje praktyczne zastosowanie w bezpośrednim starciu.

Jej celem jest powalenie przeciwnika na ziemię i obezwładnienie go poprzez wykorzystanie odpowiedniej techniki, np. dźwigni, podduszania, podcinania, blokowania rąk lub nóg. Pod pewnymi względami brazylijskie jiu-jitsu przypomina judo, jednak w tym stylu bardziej liczy się skuteczność niż technika. Mimo że BJJ nie wymaga od adeptów doskonalenia duchowego, dyscyplina ta posiada swoją własną filozofię opartą na trzech filarach: efektywności, cierpliwości i kontroli

Kick boxing to popularna sztuka walki, przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Kick boxing może być dla osób początkujących i zaawansowanych. Jest intensywny, ale gwarantuje doskonałe efekty.
Polega na wykonywaniu rozmaitych kopnięć i ciosów. Bardzo duże znaczenie ma technika, skupienie, precyzja, dokładność, kontrolowanie własnego ciała oraz utrzymanie odpowiedniej postawy ciała.

Kick boxing to wymagający sport, opierający się na intensywnych ćwiczeniach. Trening doskonale kształtuje sylwetkę, rzeźbi mięśnie i poprawia kondycję. To także doskonały spalacz tłuszczu, który pomaga w redukcji wagi. Ćwiczenia wzmacniają ciało, polepszają gibkość, refleks i wytrzymałość. Kick boxing dodaje pewności siebie i pomaga w kontroli własnego poziomu stresu.

Najbliższe zajęcia