BOKS

Boks, czyli walka na pięści, jest jednym z najstarszych sportów na świecie. Był jedną z konkurencji na antycznych igrzyskach.

Boks jest jednym z najbardziej wymagających sportów, ale jednocześnie przynosi niesamowite efekty w bardzo krótkim czasie.

Trening zaczyna się od rozgrzewki. Najczęściej jest to bieganie, rozciąganie, wymachy rąk i nóg oraz walka z cieniem. W boksie trzeba opanować przede wszystkim odpowiednią pozycję do walki, tzw. gardę oraz zestaw podstawowych ciosów i uników. Każdy trening jest inny, aby nie przyzwyczajać organizmu do tych samych czynności, a jednocześnie zwiększyć wytrzymałość.

Boks świetnie działa na ciało i pomaga w odchudzaniu. Treningi interwałowe oraz intensywne cardio wpływają na szybsze spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej i kondycję. W boksie najważniejsza jest siła, więc podstawą treningów jest budowa mięśni. Uprawiając ten sport łatwo można osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Wzrasta również panowanie nad swoim ciałem oraz samoświadomość.

Boks to sport, który buduje charakter. Wzmacnia pewność siebie oraz siłę psychiczną. Uczy pokory, cierpliwości i determinacji w dążeniu do celu, poprawia koncentrację. Kładzie nacisk na szacunek do przeciwnika. Po treningu bokserskim jest się wyciszonym, ma się więcej energii do działania, ale przede wszystkim dużą satysfakcję.

 

Zajęcia Boksu są dedykowane zarówno mężczyznom jak i kobietom, bez względu na wiek.

Najbliższe zajęcia