Cele treningowe

POPRAWA WYTRZYMAŁOŚCI I SIŁY

Czyli  po prostu zdolność organizmu do wykonywania długotrwałego wysiłku beż wyraźnych objawów zmęczenia. Oznacza to tolerancję organizmu na wykonywany wysiłek, co z kolei wpływa na poprawę sprawności wszystkich naszych układów i narządów. W ciele zachodzi szereg procesów, dzięki którym dochodzi do większej saturacji płuc, co powoduje zwiększoną częstotliwość oddechów i szybsze usuwanie dwutlenku węgla. 

Dzięki regularnemu treningowi nasze ciało ma lepszy wygląd i staje się bardziej jędrne i elastyczne. Po każdym treningu, ćwiczenia pozostawiają śladowe zmiany w naszym organizmie. Ich suma powoduje adaptację fizjologiczną do danego wysiłku. 

Dbanie o własną wydolność fizyczną pomaga w życiu codziennym. Dzięki regularnym ćwiczeniom łatwo rozładować napięcia i stres, który jest chorobą współczesnych czasów. Poprawiając wydolność poprawisz wytrzymałość, poprawi się też stan Twojego układu krążeniowo-oddechowego. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm zacznie szybciej usuwać toksyny i sprawniej działać. W efekcie Twoja sylwetka zyska lepszy wygląd i stanie się szczuplejsza i bardziej elastyczna.

 

Wydolność poprawiają wszystkie zajęcia aerobowe i trening cardio. Do dyspozycji są również urządzenia siłowe, brama i akcesoria do treningu funkcjonalnego.

BUDOWANIE MASY MIĘŚNIOWEJ I POPRAWA SYLWETKI

Trening siłowy wzmacnia ciało, kształtuje sylwetkę i poprawia siłę mięśni. Efektem będą zarysowane i podkreślone mięśnie, zgrabna i estetyczna sylwetka oraz dobre samopoczucie.  

Dzięki temu wzrasta poczucie własnej wartości, stajemy się bardziej pewni siebie i aktywni, poprzez co możemy znacznie więcej osiągnąć. W osiągnięciu smukłej, wysportowanej sylwetki może pomóc trener osobisty, który przygotuje, poprowadzi trening a także ułoży dietę.  

 

Nasi instruktorzy przygotują szczegółowy program ćwiczeń, który pozwoli na efektywne budowanie masy mięśniowej oraz przyniesie dużo satysfakcji i przyjemności.

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Warto zadbać o estetykę naszego ciała. Połączenie odpowiedniego systemu treningowego ze zbilansowaną dietą dostosowaną do indywidualnych uwarunkowań danej osoby spowoduje redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki temu nasze ciało odzyska jędrność i elastyczność. 

Osobisty trener zaprogramuje aktywność fizyczną tak, aby maksymalnie skupić się i skoncentrować na redukcji zbędnych kilogramów.

Coraz częściej spotykamy się z ludźmi, którzy maja nadmiar tkanki tłuszczowej. Jest to spowodowane siedzącym trybem życia, brakiem ruchu i złymi nawykami żywieniowymi.

 

Intensywność ćwiczeń, obciążenia treningowe oraz niskokaloryczna dieta dobrane są w taki sposób, aby organizm wykorzystywał tłuszcz jako główny składnik energetyczny. Połączenie tych czynników wzmaga i potęguje efekt. Wszystko jest tak zaplanowane, aby osiągnąć jak największe korzyści w postaci utraty nieaktywnej tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, że spalaniu tkanki tłuszczowej sprzyja wysiłek o średniej intensywności, trwający nie krócej niż 30-40 minut wykonywany przynajmniej 3 razy w tygodniu.

OBNIŻENIE STRESU I RELAKSACJA

Zwalczanie stresu  jest nieodłączną częścią naszego życia emocjonalnego. Towarzyszy on każdemu z nas i jest naturalną reakcją biologiczną na codzienne wyzwania i życiowe zmiany.

Systematyczny trening pozwoli na rozładowanie emocji, rozluźni napięte mięśnie i pozwoli skoncentrować się trenującemu. Ćwiczenia będą miały charakter mieszany o zróżnicowanym natężeniu i czasie pracy.

 

Pod wpływem stresu w organiźmie wydzielają się hormony stresowe takie jak adrenalina lub kortyzon, zwiększa się ilość uderzeń serca na minutę, podnosi się ciśnienie krwi. Trudno go uniknąć. Istnieje wiele metod zwalczających stres. Jedną z nich jest aktywność fizyczna.

Ruch daje możliwość wyżycia się, zapomnienia o problemach.  Aby skutecznie przeciwdziałać długotrwałemu stresowi, polecamy ćwiczenia cardio- trening dostarczający więcej tlenu do komórek ciała, a przede wszystkim mózgu. Z fachową pomocą trenera każdy jest w stanie zminimalizować poziom negatywnego stresu w zależności od swoich preferencji.